Oferujemy fachowe usługi z zakresu rozliczania czasu pracy kierowców. Prowadzenie ewidencji czasu pracy jest jednym z podstawowych wymogów dokumentacyjnych obciążających pracodawcę. Prawidłowo prowadzona ewidencja jest podstawą do poprawnego rozliczenia czasu pracy pracownika, co ma zasadniczy wpływ na właściwe ustalenie wynagrodzenia za pracę. Co więcej, chroni firmy transportowe i przewozowe przed potencjalnymi karami finansowymi, które mogą otrzymać za niedopełnienie tego prawnego obowiązku. Warto podkreślić, że rozliczanie czasu pracy kierowców to zadanie wymagające dużej dokładności oraz systematycznej aktualizacji wiedzy z zakresu zmian w przepisach. Dzięki współpracy z naszą firmą zyskasz poczucie bezpieczeństwa w tym obszarze oraz dodatkowy czas na inne ważne, firmowe zadania.
Wiemy, jak rozliczyć kierowców skutecznie i bezbłędnie
Jeśli szukasz godnych zaufania specjalistów, którzy wiedzą jak rozliczyć kierowców adekwatnie do obowiązujących regulacji prawnych, ponadto w sposób terminowy i wolny od często spotykanych błędów w ewidencjowaniu – zapraszamy do nas. Przygotowujemy ewidencję czasu pracy zgodną z Kodeksem Pracy, Ustawą o czasie pracy kierowców i wytycznymi Głównego Inspektora Pracy. Pomagamy także w przypadku kontroli ITD i PIP. Pracujemy na programach używanych przez ITD, PIP, Policję, Izbę Celną oraz Straż Graniczną. W ewidencji zamieszczamy informację o urlopach wypoczynkowych i zwolnieniach chorobowych, nieobecności pracownika oraz nadgodzinach, dyżurach i pracy w porze nocnej, a także liczbie przepracowanych godzin w krajach europejskich, w których obowiązuję płaca minimalna. Na życzenie klienta sporządzamy również ewidencję wstecz za dowolny okres.
Co składa się na czas pracy kierowców w 2023 roku?
Zastanawiasz się, co obejmuje czas pracy kierowców w 2023 roku? Kluczowym dokumentem, który zawiera wytyczne do sporządzania ewidencji tego typu, jest Ustawa o czasie pracy kierowców z dnia 16 kwietnia 2004 r. (Dz.U.2022, poz.1473.). Na czas pracy kierowców składają się wszelkie czynności, które wiążą się w wykonywaniem przewozu drogowego. Poza prowadzeniem pojazdu, załadunkiem i rozładunkiem towarów, nadzorem i pomocą osobom wsiadającym oraz wysiadającym, czynnościami spedycyjnymi, obsługą codzienną pojazdów i przyczep, są nimi także zajęcia dotyczące:
» wykonania zadania służbowego lub zapewnienia bezpieczeństwa osób, pojazdu i rzeczy,
» niezbędnych formalności administracyjnych,
» utrzymania pojazdu w czystości.
Jeśli dobowy wymiar czasu pracy kierowcy przekracza 6 godzin – do czasu pracy zalicza się także 15-minutowa przerwa. Ewidencja czasu pracy kierowcy obejmuje również jego gotowość do pracy, czyli obecność na stanowisku i możliwość wykonywania obowiązków. Dotyczy ona m.in. sytuacji oczekiwania na załadunek, nie zaś np. nieusprawiedliwionych postojów w czasie wykonywania czynności zawodowych czy dyżuru, w trakcie którego kierowca nie wykonywał obowiązków. Masz pytania dotyczące rozliczania pracy kierowców? Chętnie na nie odpowiemy i przedstawimy szczegóły oferty – skontaktuj się z nami!